Odkurzacze centralne

Odkurzacz  centralny  montowany jest na stałe w piwnicy, garażu, kotłowni, strychu itp. Urządzenie połączone jest systemem rur elastycznych z gniazdami ssącymi rozmieszczonymi centralnie w budynku (przeciętnie gniazdo na kondygnację). Obsługa i działanie odkurzacza jest bardzo proste, wystarczy tylko włożyć końcówkę lekkiego węża ssawnego do gniazda, który załącza . Pojemnik na śmieci opróżniany jest raz na kilka miesięcy.

                                 

Wadą tradycyjnego odkurzacza jest fakt, że wydech następuje w odkurzanym pomieszczeniu wraz z mikrocząsteczkami, bakteriami, które wywołują alergię. Filtry wodne stosowane w niektórych odkurzaczach nie eliminują niestety tego zjawiska, wręcz przeciwnie - wskutek nawilżania powietrza zapewniają lepsze warunki do rozmnażania się mikroorganizmów i ułatwiają ich wnikanie do układu oddechowego człowieka. Dzięki naszemu systemowi, sprzątasz naprawdę czysto i higienicznie, dlatego system ten jest zalecany przez Związki Chorych na Astmę i Alergię.

                                        

Centralny odkurzacz czyni sprzątanie wygodniejszym i przyjemniejszym. Odizolowanie odkurzacza od pomieszczeń mieszkalnych daje możliwość sprzątania nawet nocą bez ciągnięcia za sobą obijającego się o meble i ściany odkurzacza ze splątanym kablem. Pomyśl, jak do tej pory odkurzałeś schody.