Kominki wodne

W tradycyjnych kominkach wytworzone ciepło prawie w całości ucieka kominem. W termokominku CTM  wytworzone ciepło zostaje odzyskane w 75% i przy pomocy instalacji centralnego ogrzewania jest rozprowadzane do wszystkich pomieszczeń. Termokominek CTM jest przeznaczony do ogrzewania wody we wszystkich typach instalacji centralnego ogrzewania z zastosowaniem wymuszonego obiegu czynnika grzewczego.Termokominek może być jedynym źródłem ciepła w domu. Może on również współpracować z kotłami opalanymi gazem ziemnym, olejem opałowym, z kotłami elektrycznymi lub pompami ciepła. Automatyka sterująca pracą termokominka zapewnia wybór źródła ciepła, co bardzo poprawia komfort użytkowania. Termokominki mogą również wytwarzać energię na potrzeby układów przygotowania ciepłej wody użytkowej. Doskonale współpracują z pojemnościowymi zasobnikami c.w.u. oraz z układami solarnymi.


Termokominki są produkowane w czterech wielkościach mocy i w trzech odmianach konstrukcyjnych zespołów frontowych.

Termokominki CTM są przeznaczone do ogrzewania wody we wszystkich typach instalacji centralnego ogrzewania z zastosowaniem wymuszonego obiegu czynnika grzewczego. Maksymalne ciśnienie robocze w instalacji c.o. nie może przekraczać 0,15 MPa, zaś temperatura czynnika nie może być wyższa niż 95oC. Dzięki odpowiednim połączeniom hydraulicznym termokominki mogą pracować z instalacjami grzejnikowymi, układami ogrzewania podłogowego i pompami ciepła. Mogą stanowić jedyne źródło ciepła w domu, jak również współpracować z kotłami opalanymi gazem ziemnym, olejem opałowym, pompami ciepła lub kotłami elektrycznymi. Automatyka sterująca pracą termokominka zapewni aytomatyczny wybór źródła ciepła, co bardzo poprawia komfort użytkowania.

Termokominki mogą również wytwarzać energię na potrzeby układów przygotowania ciepłej wody użytkowej. Doskonale współpracują z pojemnościowymi zasobnikami c.w.u. i układami solarnymi.